Protein Nedir? Yeterince Protein Alıyor Muyum?

PROTEİN NEDİR?

Protein, gıdalarımızdaki ana besinlerdendir. Vücuda enerji sağlar ve kas kütlesinin artışı* ile normal kemiklerin korunmasına yardımcı olur**. Bugünlerde nereye baksak birilerinin proteinin gücünü öven yeni bir beslenme programı önerdiğini görüyoruz. Ancak, ister kas kütlenizi artırmak ve korumak* isterseniz de sadece besleyici bir diyet uygulamak istiyor olun, proteinin önemi fiziksel görünüm ve kas kütlesini artırmanın oldukça ötesindedir. Ancak kas kütlenizi artırmak veya mevcut kas kütlenizi korumak için gereken amino asitleri kaslarınızdan değil, ihtiyaçlarınız doğrultusunda proteince zengin bir beslenme planından almanız gerekir.

YETERİNCE PROTEİN ALIYOR MUYUM?

Beslenme planınız kapsamında doğru ve yeterli miktarda protein almanız pek çok sebepten ötürü gereklidir. Protein, normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur. Ayrıca direnç egzersizleriyle birlikte alındığında, metabolizmanın dinlenirken dahi güçlenmesini sağlayacak biçimde kas kütlesi artışına yardımcı olur. Düzenli olarak egzersiz yapıyorsanız, vücudunuz daha fazla proteine ihtiyaç duyacaktır. Yaş, cinsiyet ve yaşam tarzına bağlı olarak, kadın erkek herkes, günlük kalori ihtiyacının %30’una kadarını proteinden karşılamalıdır. Gün boyunca yeterli miktarda protein tüketmeniz ve bunu öğünlerinize yaymanız önemlidir.
 

FORMÜL 1 SHAKE KARIŞIMI

Porsiyon başına 18 g protein Vücudun her gün ihtiyaç duyduğu 22 vitamin ve mineralin yanında dengeli bir karbonhidrat, protein ve lif içerigine sahip; öğün yerine geçen, kalori kontrollü ve lezzetli bir içecektir.

26.12.2021

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.