Herbalife Heartwell

Fiyat:
220,00 TL
İndirimli Fiyat (%42,3) :
127,00 TL
Kazancınız 93,00 TL
5.0 1

Herbalife Heartwell


Heartwell ana bileşen olarak OatWell™ Yulaf beta-glukanı kan kolesterolünü düşürür.*

 

 • Herbalife Heartwell yulaf beta-glukanı içeren besleyici bir içecek tozudur.

 • Beta-glukanlar normal kan kolesterol seviyesinin korunmasına katkıda bulunurlar
   

 • Şekersizdir.
   

 • Yapay tatlandırıcı içermez.
   

 • Lif bakımından zengindir. (1 ölçek 3 g lif içerir.) • Protein kaynağıdır.
   

 • 1 ölçek 25 kcal’dir.
   

*Yulaf beta-glukanı kan kolesterolünü düşürür. Yüksek kolesterol koroner kalp rahatsızlıklarının gelişiminde bir risk faktörüdür.

 
Faydalı etkisi günde en az 3 g yulaf beta-glukanı tüketildiğinde görülür. Koroner kalp hastalıkları çoklu risk faktörlerine sahiptir ve bu risk faktörlerinden birini değiştirmenin yararlı bir etkisi olabilir veya olmayabilir.


**Beta-glukanlar normal kan kolesterol seviyesinin korunmasına katkıda bulunurlar. Faydalı etkisi günde en az 3 g beta-glukan tüketildiğinde görülür.


OatWell™, DSM’nin tescilli markasıdır.
 
 
Domuz yağı ve domuzdan elde edilmiş hiçbir ürün içermez.
 
 
#0267 - 229g


 


Herbalife Heartwell

 

Heartwell OatWell™ Oat beta-glucan as the main ingredient lowers blood cholesterol.*
 

Herbalife Heartwell is a nutritious beverage powder containing oat beta-glucan.
 

Beta-glucans contribute to the maintenance of normal blood cholesterol levels.
 

It is sugar free.

Does not contain artificial sweetener.

 

It is rich in fiber. (1 scoop contains 3 g of fiber.) • It is a protein source.
 

1 scoop is 25 kcal.
 

* Oat beta-glucan lowers blood cholesterol. High cholesterol is a risk factor for the development of coronary heart diseases.
 

Its beneficial effect is seen when at least 3 g of oat beta-glucan is consumed per day. Coronary heart disease has multiple risk factors, and changing one of these risk factors may or may not have a beneficial effect.
 

**Beta-glucans contribute to the maintenance of normal blood cholesterol levels. Its beneficial effect is seen when at least 3 g of beta-glucan is consumed per day.
 
Sıkça Sorulan Sorular –Heartwell

S1: Heartwell nedir?
Heartwell, Formül 1 Shake’inize, meyve suyunuzaveya suyunuzaekleyebileceğiniz vanilya aromalı bir toz karışımıdır. OatWell™ yulaf beta-glukanı içerir (OatWell™, DSM'nin tescilli markasıdır).

S2: OatWell™ yulaf beta-glukanı nedir?
OatWell™ yulaf beta-glukanı, sağlığa faydaları kanıtlanmış, çözünebilen bir liftir. Yulaf beta-glukanının kan kolesterolünü düşürür.* Yüksek kolesterol, koroner kalp hastalığı oluşumunda bir risk faktörüdür. Beta-glukanlar normal kan kolesterol seviyelerinin korunmasına katkıda bulunurlar.**

S3: Heartwell için tavsiye edilen günlük alım miktarı nedir?
Faydalı etkisi günde en az 3 g beta-glukan tüketildiğinde görülür. Günde bir kez, 1 veya 2 ölçek Heartwell'ı su, meyve suyu veya en sevdiğiniz Formül 1 shake içeceğiniz ile karıştırın.

S4: Heartwell veganlar ve vejetaryenler için uygunmudur?
Heartwell,veganlar ve vejetaryenler için uygun bir ürün değildir, ancak süt ürünü tüketen vejetaryenler için uygundur.

S5: Heartwell gluten içerir mi?
Heartwell'ın ana içeriği yulaftır, dolayısıyla gluten içerir.


 

KOLESTEROL VE KALP SAĞLIĞI HAKKINDA “DOĞRU” BİLMEMİZ GEREKENLER


Kolesterol Nedir?

Kolesterol, vücudumuzda yeni hücreler yapılandırılması, sinir hücrelerinin koruyucu kılıflarının oluşturulması ve çeşitli hormonların üretilmesi gibi önemli görevleri olan bir maddedir. Normalde vücudun ihtiyacı olan kolesterol, karaciğer tarafından yapılır; ancak et, süt ve yumurta gibi hayvansal gıdalar yoluyla da vücudumuza kolesterol girer. Bu durumda ihtiyacımız olandan daha fazla kolesterol alınması kalp ve damar sistemimizin hastalanması için zemin hazırlar.

Yüksek Kolesterol Kalp Hastalığına Nasıl Yol Açar?

Kanda kolesterol çok yükseldiği zaman, atardamarlarda “ateroskleroz” denilen damar sertliğine yol açmaya başlar. Biriken kolesterol plakları giderek damarın içini daraltır ve kan akışını engeller. Eğer kalbi besleyen damarlar tıkanmaya başlarsa oksijen yetmez ve göğüs ağrısı ile birlikte kalp krizi riski ortaya çıkabilir.

Kötü Kolesterol, İyi Kolesterol

Kolesterol çeşitlerinden LDL (düşük yoğunluklu lipoprotein), damar tıkanıklığına sebep olan esas kolesterol tipi olduğundan, halk arasında “kötü” kolesterol olarak adlandırılır. Diğer bir çeşit kolesterol olan HDL ise kandan kötü kolesterolü uzaklaştırdığı için “iyi” kolesterol olarak anılır. Kanda kötü kolesterol seviyeniz ne kadar düşük ve iyi kolesterol seviyeniz de ne kadar yüksek ise kalp sağlığınız da o kadar güvendedir diyebiliriz. Trigliserit denilen üçüncü bir tip kolesterol daha vardır ve bu da damar hastalıklarına yol açabilen bir maddedir.

Kolesterolümüzün Yüksek Olduğunu Nasıl Anlarız?

Beslenme düzenimizde doymuş ve trans yağlar arttıkça, kandaki kötü kolesterol miktarı da artar. Enerji ihtiyacımızdan daha fazla karbonhidrat tükettiğimiz zaman, bu karbonhidratın fazlası da vücudumuzda yağa dönüşerek kan kolesterolünün yükselmesine neden olur. İşin kötü yanı; kolesterol yüksekliğinin bir belirtisi, fark edebileceğimiz bir bulgusu pek yoktur. İnsanlar ancak göz kapaklarında yağ izleri ya da cilt altında belirgin hale gelen yağ birikintileri oluşmaya başlayınca bu konuda huzursuzlanırlar. Oysaki kolesterol yüksekliğinin sebep olacağı kalp krizi ya da inme/felç gibi damar tıkanıklığı hastalıkları ortaya çıkmadan önce, beslenmemizdeki hataların, fazla kiloların, büyüyen göbeklerin ve basenlerin farkına varmamız gerekir!

Nasıl Korunabiliriz?

Yaş aldıkça metabolizmamız yavaşlar ve her zaman yediğimiz kadar yesek bile eritemez ve yağ dokusu olarak vücudumuzda depolarız. Hele ailesel yatkınlık durumunda, sağlıklı beslenmek bile bazen kötü kolesterolü düşürmeye yetmeyebilir. Bu durumda düzenli ve yeterli egzersiz ile yağların yakılması ve kandaki kötü kolesterolün düşmesini sağlamak kurtarıcı olabilir. Pek çok insan, sigara içmenin iyi kolesterolü düşürerek kalp hastalığı riskini artırdığını bilmez! Sigaradan uzak kalmak ve düzenli egzersiz yapmak HDL (iyi) kolesterolü yükseltebilir.

Riskimizi Nasıl Öngörebilir, Başka Ne Yapabiliriz?

Kan kolesterol düzeylerinizi ölçtürerek riskinizi doktorunuzla değerlendirebilirsiniz. Ama mevcut sağlık durumunuzu korumak ve daha iyi hale getirmek için kanıtlanmış bazı yöntemlerden de yararlanabilirsiniz. Örneğin diyetinizde lifli gıdalara daha fazla yer verebilir, bitkisel kaynaklı sterollerden ve yulaflı, lifli besin desteklerinden yararlanabilirsiniz. Bunların da diyet ve kilo vermek kadar kanda kolesterolü düşürücü etkileri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yaşam tarzı ve sağlıklı beslenme değişikliklerine rağmen kanda kötü kolesterol düzeyleri hala yüksek kalan riskli hastaların, doktorları önerdiği takdirde kendileri için uygun olan kolesterol düşürücü ilaçları mutlaka kullanmaları gerektiğini hatırlatalım.

Dr. İsmet Tamer

Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Üyesi 
Diğer Özellikler
Stok Kodu0267
MarkaH24
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.