Cildinizin Stresinizi Yansıtmasına İzin Vermeyin


Sağlığınız ve görünümünüz için stres seviyenizi yönetmenizi sağlayacak bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Stres kalp sağlığını, sindirimi, kilo yönetimini, hafızayı ve hatta uyku düzenini etkileyebilir. Stres ve uykusuzluk, görünümünüzü de olumsuz etkileyerek lekelere, sivilcelere ve cilt kuruluğuna neden olabilir. Cilt kuruluğu ise ince çizgilere ve kırışıklıklara davetiye çıkarır. Stres aynı zamanda saçınızın beyazlamasına ve dökülmesine yol açabilir. Yani güzelliğiniz için, stresten arınmayı öğrenmeniz gerekir.
 

Rahatlamayı Öğrenin
 

Bazı insanlar rahatlamakta güçlük çekebilir. Ancak günde birkaç dakikanızı ayırıp meditasyon yapabilirseniz, zihninize, vücudunuza ve ruhunuza iyilik yapmış olursunuz. Sakin ve huzurlu bir duruma geçtiğinizde, vücudunuzun stres hormonlarıyla mücadele etmesine yardımcı olan kimyasalları salgılarsınız. Yoga veya derin nefes egzersizleri, ihtiyaç duyduğunuz dinginliğe kavuşmanıza yardımcı olabilir. Bu esnada, sizi olumsuz etkileyen stresle ilişkili semptomlar azalır. Rahatlamak için günde 5-10 dakikanızı derin nefes egzersizine ayırın.
 

Dinginlik için birkaç ipucu:
 

Sessiz ve günlük karmaşanın uzağında bir yer bulun.
 

Gözlerinizi kapatın, dik oturun ve ellerinizi kucağınıza koyun.
 

Yavaşça nefes almaya başlayın. Akciğerleriniz dolana kadar burnunuzdan nefes alın ve sonra ağzınızdan yavaşça geri verin. Derin nefes egzersizi, kalp atışlarınızı yavaşlatır ve dinginlik hissi verir. Ayrıca tansiyonunuzu düşürmeye de yardımcı olur.
 

10 dakikadan fazla zaman ayırabilirseniz, bu egzersizi daha uzun süre yapabilirsiniz. Günde sadece birkaç dakika harcayarak, stres seviyenizi azaltabilirsiniz.
 

Yerinizden Kalkın ve Hareket Edin
 

Egzersiz, stresi azaltmak için ideal bir çözümdür. Kan dolaşımınızı arttırarak cildinizi olumlu etkilemekle kalmaz, aynı zamanda endorfin salgılamanıza yardımcı olarak aynı anda hem enerjik hem de dingin hissetmenizi sağlar. Öyleyse, tempolu bir yürüyüş yapabilir, bir fitness sınıfına katılabilir veya bisiklete binebilirsiniz. Egzersiz stresi azaltmak, zihnini temizlemek ve sağlıkla ışıldayan bir cilde kavuşmak için mükemmel bir yöntemdir.
 

Odaklanın
 

Bitkin hissetmekten (ve görünmekten) daha kötüsü olamaz. Yeni bir güne başlarken nelerle karşılaşacağınızı düşünerek yılgınlığa düşmek yerine, öncelik sıralaması yaparak kontrolü ele almayı deneyin. Ben günlük görevlerimi ajandama kaydediyorum; eğer isterseniz bunun için bir uygulama indirebilirsiniz. Yapmam gereken görevleri bir arada gördüğümde, her şeyin biraz daha netleştiğini hissediyorum. Böylelikle, hangi görevleri öncelikli olarak yapmam gerektiğini ve hangilerini ikinci plana atabileceğimi görebiliyorum. Bazen bu görevlerin bir kısmını başka bir güne erteleyebileceğimi fark ediyorum. Bu sayede hem stresimi azaltıyor ve daha verimli çalışmamı sağlıyor. Ve tamamladığım görevlerin üzerini çizmeye bayılıyorum.
 

Stresi yönetmeyi öğrenmek biraz zor olabilir. Fakat stresimizi yönetilebilir bir seviyede tutmak için her fırsatı değerlendirmemiz gerekir. Rahatlama konusunda aşama kaydettiğinizde, davranışlarınızda ve görünümünüzde değişiklik olduğunu fark edeceksiniz.


HERBALIFE SKIN CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

30.12.2021

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.